cajon

cajon

cajon

cajon

cajon

cajon


Tanıtım Videosu cajon

Üniversitelerarası Dans Yarışması
Eylül-İkincilik Ödülü
Kadın-Jüri Özel Ödülü



İlyas Erdoğmuş

Beş yıla yakın bir süredir Dans Tiyatrosu dediğimiz içinde bir çok sanat dalını barından sahne sanatıyla ilgilendim. Aslında sahne sanatından öteye taşıdığımızı söyleyebilirim bu aşkı. Kimi zaman bir podyumda , bazen bir okul bahçesinin potaları dibinde , bazen konser sahnesinde müzik aletlerinin arasında , bazen bir üniversite kantininde , herkesin sarhoş olduğu bir gecede , çimenlerin üzerinde dans tiyatrosu yaptık biz. Ne yaptığımızın bazen biz de farkında olmuyormuşuz.

Eşi benzeri olmayan duygularla bir araya gelmiş bir grup insanın güzelliğine ve bu insanların neler yapabileceğine tanık oldum. Müthiş bir heyecanla sahneye çıkıyorsun ve oynamaya başlıyorsun , gerçekmiş gibi , yaşıyormuş gibi , hissediyormuş gibi. Öyle yerlerde öyle insanların ilgisini çektik ki ne yaptığımızın farkına işte o zaman vardık galiba. Artık her yerde kendine güvenen , sesini çıkarabilen , başkaldırabilen , yeri geldiğinde susmayı bilen , güzellikleri kaçırmayan , korkmadan eleştirebilen ve daha neler neler yapabilen insanlar oluverdik.

Bu yazıyı şu anda çalıştığım okulun öğretmen çalışma odasında yazıyorum. Birazdan bu odadan çıkıp sınıfıma girdiğimde çocuklarıma başarmanın , yaratmanın , bir araya getirmenin , eleştirmenin , farklı bakmanın , doğal olmanın ne olduğunu anlatacağım.
Sevgiler…

İlyas Erdoğmuş / 2004


ADA'dan Geçenler...